Přeskočit na obsah

Zdravá záda a pevné břicho

Zdravá záda a pevné břicho

Efektivní cvičení zaměřené na odstranění svalových dysbalancí vedoucích k bolestem zad a zpevnění v oblasti břicha.


Lekce Zdravá záda a pevné břicho je pomalý typ cvičení zaměřené na prevenci bolesti zad nebo na snížení již vzniklých bolestí vlivem jednostranné zátěže těla, špatných pohybových návyků nebo sedavého zaměstnání. Základem cvičení je pochopení a nácvik správného dýchání, zapojení hlubokého stabilizačního systému (CORE) a uvolnění v oblasti páteře. Protažení zkrácených svalů a naopak posílení těch ochablých a nefunkčních vede ke zlepšení stability páteře a celkovému zlepšení držení těla. Pravidelným cvičením také dosáhneme lepší koordinace, pružnosti, flexibility a pevnějšího bříška!


S čím může cvičení pomoci:

  • prevence bolestí zad
  • odstranění dysbalancí v oblasti trupu
  • uvolnění páteře ve všech oblastech - krční, hrudní, bederní
  • viditelné zpevnění v oblasti břicha
  • protažení přetížených svalů
  • aktivní zapojení svalů s tendencí ochabovat
  • zvýšení flexibility a pružnosti
  • zlepšení ohebnosti kloubů
  • relaxace a zlepšení nálady

Jak probíhají lekce:

Cvičení probíhá v malé uzavřené skupince, cvičí se v leže na zemi, v kleku, sedu a stoji. Využíváme váhy vlastního těla i různých pomůcek (masážní ježky, overbally, gymbally, gumy, válce a další). Cvičíme naboso nebo v ponožkách. Kurz se skládá z 10 lekcí, které na sebe navazují. Postupně budeme zvyšovat obtížnost s ohledem na fyzickou zdatnost jednotlivých účastníků. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, úplné začátečníky i maminky po porodu.


Doplňující informace:

Nemůžete-li se některé z předplacených lekcí zúčastnit, prosíme Vás o včasnou omluvu (min. 1 den předem). Lekci si po domluvě s lektorkou  můžete nahradit v jiném čase. Za neodchozené lekce nevracíme peníze zpět.

Zkušební hodina z kapacitních důvodů není možná.

Kurz se bude konat naplní-li se minimální kapacita 5 žen. Pokud se tak nestane, budeme Vás včas informovat.

Prosíme o včasnou platbu. Nebude-li platba připsána na účtu týden před začátkem kurzu, místo bude nabídnuto dalším zájemkyním.


Více informací o cvičení a případné přihlášky můžete získat na renata@mamicentrum.cz nebo tel: 724 794 923.

Výběr termínů Odškrtnout vybrané

1. termín

Cena kurzu

Lektor: Renata Ryšavá

Posunout nahoru

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.