Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s používáním cookies.

Nošení dětí v šátku

Nošení dětí v šátku

Porodní asistentka Laďka Ryšavá učí rodiče, jak nosit miminko v šátku správným způsobem a jak na to, aby se to dařilo (1 lekce).

Správné nošení miminka v šátku má pro dítě bezesporu spoustu výhod pro jeho psychosociální vývoj. Ale pozor! Je potřeba věnovat pozornost tomu, jak miminko nosit a v čem, abychom neudělali více škody než užitku.

V poslední době pozvedají hlasy proti nošení dětí v šátku a jiných „závěsech“ fyzioterapeuti, kteří zaznamenávají zvýšený počet kojenců, batolat a malých dětí, které mají potíže s motorickým vývojem a špatným držením těla. Na tomto fenoménu může mít podíl nesprávné nošení v šátku, ale z velké míry i další běžné pomůcky, které jsou pro děti nevhodné. Navíc se množí názory, které podporují velmi časné vertikální nošení a to je pro dobrý motorický a neurologický vývoj zcela nevhodné!!! Milí rodiče, vše vám důkladně vysvětlím, abyste v tak zásadním údobí, jako je ranný vývoj miminka, neudělali chybu.

Co se na lekcích nošení dětí v šátku dozvíte?

Určitě Vám ukážeme, jak správně dítě v šátku nosit, čeho se vyvarovat. Povíme si i o nevhodných „závěsech“ a pomůckách. Můžete se dozvědět, jaké výhody šátkování přináší a proč mu věnovat pozornost v době tolika druhů krásných kočárků.

Co s sebou?

Pokud máte, tak šátek na nošení miminka. V případě, že jste zatím šátek nepořídili, můžete si zakoupit v MAMI centru. Určitě si s sebou nezapomeňte vaše miminko, ale jestliže jste teprve v očekávání narození miminka, půjčíme vám panenku.

Kurz nošení dětí v šátku probíhá v Brně na Bakalově nábřeží 1.  Další informace můžete získat rysava@mamicentrum.cz nebo tel.: 731 78 26 78.

Cena kurzu

Na tento kurz se v současné době není možné přihlásit online.
Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Posunout nahoru