Přeskočit na obsah

Nošení dětí v šátku

Nošení dětí v šátku

Vlasta Ručková Vás naučí, jak nosit nejmenší miminka v šátku zdravým způsobem v souvilosti s motorickým a neurologickým vývojem a jak na to, aby se to dařilo (1 lekce).

Správné nošení nejmenších dětí v šátku má pro dítě bezesporu spoustu výhod pro jeho psychosociální vývoj. Ale pozor! Je potřeba věnovat pozornost tomu, jak miminko nosit a v čem, abychom neudělali více škody než užitku.

V poslední době se rodiče ocitají ve vlivu více či méně správných či nesprávných náhledů na způsob nošení miminek v šátku či jiných nosítkách. Ráda bych vám ukázala, jak na to a vysvětlila proč zrovna takovým způsobem. Na jednu stranu se ozývají někteří fyzioterapeuti, kteří zaznamenávají zvýšený počet kojenců, batolat a malých dětí, které mají potíže s motorickým vývojem a špatným držením těla. Z další strany se ozývají s doporučeními výrobci nosítek. Navíc se zdá, že v poslední době převážuje názor velmi časného vertikálního nošení miminka, který je pro dítě do určité vývojové fáze zcela nevhodný a může být poškozující. Na kurzu "Nošení v šátku" vám důkladně vysvětlím, abyste v tak zásadním údobí, jako je ranný vývoj miminka, neudělali chybu.

Co se na lekcích nošení dětí v šátku dozvíte?

Prakticky trénujeme úvazy - nejprve na panence, pak s miminkem. Zásady vhodného nošení. Souvislost s motorickým a neurologickým vývojem. Dopady nevhodného vázání. Pomoc a výhody, kterou nošení miminek přináší. Připojíme i něco málo o nevhodných "závěsech", pomůckách, hračkách, které se na nabízejí pro vaše děti.

Co s sebou?

Pokud máte, tak šátek na nošení miminka. V případě, že jste zatím šátek nepořídili, můžete si zakoupit v MAMI centru. Určitě si s sebou nezapomeňte vaše miminko, ale jestliže jste teprve v očekávání narození miminka, půjčíme vám panenku.

Kurz nošení dětí v šátku probíhá v Brně na Bakalově nábřeží 1.  Další informace můžete získat na info@mamicentrum.cz nebo tel.: 731 78 26 78.

Výběr termínů Odškrtnout vybrané

6. termín

Cena kurzu

Lektor: Vlasta Ručková

Posunout nahoru

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.