Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Návštěvní služba ženám po porodu

Návštěvní služba ženám po porodu

Tato služba je nejčastěji vyhledávána, když jsou potíže s kojením, bolavé bříško mininka a uplakané miminko, ale můžete využít i poporodní péči pro ženu porodní asistentkou. Kterou nejvíce využívají maminky, které se rozhodly pro tzv. ambulantní porod a odcházejí tak z porodnice krátce po porodu.

Pomoc pro kojence a maminku:

Nejvíce se na nás ženy obracejí při potížích s kojením, ale také, když je miminko uplakané, má bolavé bříško, špatně usíná a často se budí a celá rodina je už úplně neš´tastná a zoufalá. Můžete si říct o pomoc i v případě, když si nejste jistá, zda o miminko správně pečujete, když si nevíte rady s tím, jak miminko oblékat, koupat, ošetřovat, když máte dojem, zda rozumíte jeho potřebám.

Někdy stačí konzultace po telefonu, někdy je mnohem efektivnější návštěva u Vás doma.

Mezi nejčastější potíže patří nevhodná technika přiložení miminka, příliš nalité prsy, bolavé bradavky, bolest při kojení, plačící miminko, miminko, které se odtahuje od prsu, když miminko neprospívá, nadprodukce mléka, atd.)

Pomoc pro maminku:

Jako porodní asistentky se samozřejmě zaměřujeme také na pomoc samotné mamince. Nejčastěji jsou to potíže s hojením porodního poranění, bolestivé prsy, poporodní blues, pocit ženy, že nic nezvládá.

Některé maminky si zvolí tzv. ambulantní porod. V tom případě jsou propuštěny z porodnice, pokud je vše pořádku, krátce po porodu nebo třeba druhý den po porodu. V této situaci je vhodné zajistit si návštěvu porodní asistentky, která zkontroluje zavinování dělohy po porodu, odcházení očistků, hojení případného poporodního poranění, vyprazdňování, sledování celkového stavu šestinedělky, nabídne poučení o hygieně v šestinedělí, informace o cvičení po porodu apod. Naší službou můžeme nabídnout prevenci, ale také řešení poporodního blues, poporodních depresí, psychického vyčerpání.

Cena:

    -  návštěva doma 600,- Kč/hod. + 200Kč cestovné po Brně

    -  návštěva doma mimo Brno 600,- Kč/hod. konzultace + 10Kč/km cestovné

    -  konzultace v ambulanci porodní asistentky Bakalovo nábř. 600,- Kč/hod., 300Kč/ 30min.

Další informace můžete získat rysava@mamicentrum.cz nebo tel.: +420731782678

Cena kurzu

Na tento kurz se v současné době není možné přihlásit online.
Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Posunout nahoru