Přeskočit na obsah

Návštěvní služba ženám po porodu

Návštěvní služba ženám po porodu

Tato služba je nejčastěji vyhledávána, když jsou potíže s kojením, bolavé bříško mininka a uplakané miminko, ale můžete využít i komplexní péči po ambulantním porodu porodní asistentkou, včetně odběru z patičky na metabolický screening.

Pomoc pro kojence a maminku:

Nejvíce se na mne ženy obracejí při potížích s kojením, ale také, když je miminko uplakané, má bolavé bříško, špatně usíná a často se budí a celá rodina je už úplně neš´tastná a zoufalá. Můžete si říct o pomoc i v případě, když si nejste jistá, zda o miminko správně pečujete, když si nevíte rady s tím, jak miminko oblékat, koupat, ošetřovat, když máte dojem, zda rozumíte jeho potřebám.

Můžeme se domluvit na návštěvě u Vás doma nebo můžete přijít za mnou do ambulance.

Mezi nejčastější potíže patří nevhodná technika přiložení miminka, příliš nalité prsy, bolavé bradavky, bolest při kojení, plačící miminko, miminko, které se odtahuje od prsu, když miminko neprospívá, nadprodukce mléka, atd.)

Pomoc pro maminku:

Jako porodní asistentka se samozřejmě zaměřuji také na kontrolu a pomoc pro ženu po porodu. Nejčastěji jsou to potíže s hojením porodního poranění, kontrola zavinování dělohy a jejího zdravotního stavu. Pomoc při bolestivosti v oblasti pánve, s bolestivými prsy, poporodním blues, s pocitem ženy, že nic nezvládá.

Po ambulantním porodu:

Některé maminky si zvolí tzv. ambulantní porod. V tom případě jsou propuštěny z porodnice, pokud je vše pořádku, krátce po porodu nebo třeba druhý den po porodu. V této situaci je vhodné zajistit si návštěvu porodní asistentky, která zkontroluje zavinování dělohy po porodu, odcházení očistků, hojení případného poporodního poranění, vyprazdňování, sledování celkového stavu šestinedělky, nabídne poučení o hygieně v šestinedělí, informace o cvičení po porodu apod. Naší službou můžeme nabídnout prevenci, ale také řešení poporodního blues, poporodních depresí, psychického vyčerpání. Zároveň zkontroluje celkový stav miminka - kojení,  vyprazdňování, pohledem případný výskyt novorozenecké žloutenky a celkově pokožky, tělesnou teplotu, ošetření pupečního pahýlku a okolí, dýchání a srdeční akce. Podle potřeby nabízím koupání, konzultace přebalování, ošetření zadečku, masáže při kolikách, celkové masáže miminek, manipulace a nošení miminka a další otázky, které rodina k pečování o miminko má.

Cena:

  • konzultace v ambulanci Bakalovo nábř. 900,- Kč/hod
  • návštěva doma 900,- Kč/hod. + 300Kč cestovné po Brně
  • návštěva doma mimo Brno 900,- Kč/hod. + 13Kč/km cestovné
  • kartička na novorozenecký screening metabolických vad ("patičkový test") 55,-Kč

Další informace můžete získat rysava@mamicentrum.cz nebo tel.: 731 78 26 78

Cena kurzu

Na tento kurz se v současné době není možné přihlásit online.
Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Posunout nahoru

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.