Přeskočit na obsah

Světový týden respektu k porodu

Světový týden respektu k porodu

Program:

Úterý 14.5. 16:00-17:30
Bohdana Kališová, psycholog , „Jak se změní vztah rodičů s narozením dítěte a jak pečovat o vzkvétající vztah?“
Změna jako hlavní téma s příchodem miminka. A aby to byla změna k lepšímu i v našem partnerství, mluvme o tom. Těšíme se na miminko a ptáme se, co se jeho příchodem stane v našem vztahu? Jak ovlivňuje rodičovství naše partnerství? Co můžeme udělat proto, aby naše skvělé rodičovství nezničilo naše důvěrné partnerství? Jaké rodičovské programy se s příchodem miminka spustí. Které z těchto programů nás mohlo zničit, které potřebujeme nově vytvořit. Co nás miminko má naučit? Pojďme to zjistit.


Úterý 14.5. 17:45 – 19:00
Laďka Ryšavá, PA, „Povídání o porodu s porodní asistetntkou“
Je tolik napsáno a jinak zanamenáno o porodu, je mnoho názorů a přání. A je to zcela pochopitelné, protože porod je tak mimořádnou a fascinující událostí, že je obtížné jednoduše popsat všechno, co ovlivní těch několik hodin porodní práce. Jakou podstatu má tento proces pro ženu, miminko i celou rodinu, když vše probíhá v respektu k zákonité logice potřeby klidu, uzavření se do sebe a nesledování času. A jak může napomoci prostředí a profesionální pomoc porodní asistetnkty při porodu, ale ještě mnohem více, o tom všem a ještě dalším, všetně vašich otázek, si budeme povídat na našem setkání ke Světovému respektu  k porodu. Těším se na vás, můžete se připojit i on-line.

Středa 15.5. 12:30 - 13:30
Romana Sližová "Aromaterapie pro ženy i miminka"
Zjistíme, jak jednoduše aromaterapii používat klidně každý den. V čem nám může aromaterapie pomoci v těhotenství, při porodu a v mateřství. Jak s ní začít u miminek a jak ji zapracovat do běžného života. Zjistíme, že už i předškolní děti s ní "umí pracovat" a vysvětlíme si, jak to celé funguje. Vyzkoušíme na vlastní kůži přírodní produkty z našeho obchůdku a zbyde i prostor na dotazy či sdílení. Na závěr si ukážeme, jak mít doma "celou lékárnu" a přitom nezabere tolik místa.

Středa 15.5. 14:00 - 15:30 
Jana Šmerdová, PA, „Ženská napářka“
Ženská vaginální bylinná napářka je balhodárná prodcedura, která využívá účinky vodní páry a bylinných extraktů k léčbě a regulaci ženského reprodukčního systému. V napářce se spojují účinky aromaterapie, hydroterapie, fytoterapie a termoterapie. Napařování je velice příjemný způsob sebepéče umožňující též hlubokou relaxaci, která přispívá k větší pohoděa podpoře duševního zdraví. Pokud vás zajímá, jak a kdy s bylinnou napářkou začít, zásady bezpečného napařování, nebo při jakých obtížích může napářka pomoci, jste srdečně zvány na setkání.

Čtvrtek 16.5. 14:00 - 15:00   
Lenka Jakubíčková, "Zdravé nožičky"
Co se dozvíte:
- jaká je funkce chodidla
- jak probíhá vývoj dětských nohou od narození a  co dělat pro  jeho správný vývoj
- jaké jsou nejčastější vady nohou u dětí ( plochonoží, valgózní kotníky, vysoká klenba,...)
- ukázka cviků
- kinesiotaping jako podpora funkce chodidla
- obouvání u dětíVýběr počtu vstupů

Na tento kurz se v současné době není možné přihlásit online.
Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Posunout nahoru

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.