Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Pánevní dno a diastáza

Pánevní dno a diastáza

Kurz pánevního dna a diastázy

Cyklus cvičení pánevního dna a diastázy o 10 lekcích pro ženy po porodu. Tělo po porodu potřebuje čas a klid na regeneraci a tuto potřebu budeme respektovat.

Naučíme Vás aktivovat a relaxovat pánevní dno, zatočíme spolu s diastázou a ukážeme Vám jak si užít své tělo i po porodu.

Zaměříme se i na uvolnění hrudního koše, abyste se opět mohly volně nadechnout, s radostí kojily své malé ratolesti a nebolela Vás při vší té péči o rodinu Vaše záda. Správným nastavením pánve a hrudníku nastartujeme hluboký stabilizační systém CORE a dostanete od nás tipy, jak ho aktivovat při běžných každodenních činnostech. Těšíme se na to, že objevíte kouzlo cvičení, které můžete dělat kdykoli a kdekoli, a stačí Vám na to jen malá chvilka.


PÁNEVNÍ DNO A DIASTÁZA ZAČÁTEČNÍCI


Pomocí  cviků oslovíme vaše pánevní dno a budeme ho aktivovat, ale také relaxovat. Uvolněním hrudního koše ucítíte, kolik síly se v něm skrývá a jak napřímení páteře přirozeně zapojí břišní lis a vaše záda se tak budou moci uvolnit. Důsledkem napřímení páteře a funkčního CORU se vaše diastáza může přirozeně upravit.

Tělo po porodu potřebuje čas k navrácení se do síly a pružnosti a po 10 lekcích ucítíte tyto změny na vlastní kůži.

Cvičení je vhodné pro každého, podmínkou je kontrola u vašeho gynekologa v šestinedělí.

První hodina bude teoretická a je podmínkou účasti na kurzu. Jejím nahrazením může být individuální lekce u nás, nebo účast na semináři PÁNEVNÍ DNO A DIASTÁZA.PÁNEVNÍ DNO POKROČILÍ


Kurzy jsou koncipované jako pokračovací kurzy cvičení pánevního dna, takže se vrhneme rovnou na cvičení. Budeme cviky prohlubovat a naučíme se je kombinovat. Vytvoříme tzv. SÉRIE, které si budete moci cvičit doma. Budeme se věnovat i klenbě na chodidle a na ruce, promluvíme i o vlivu jizev na pohybový aparát a co s jizvou vlastně můžeme dělat a co je potřeba nechat zdravotníkům.Pravidla přítomnosti dětí na lekcích


Děti jsou zatím ležící, nelezoucí, vydrží být na lekci v klidu. Maminka se může soustředit na cvičení.
Dítě potřebuje nakojit v rámci svého denního režimu, maminka může poslouchat, vnímat a nasávat principy cvičení, případně některé cviky dělat i při kojení (vizualizace).
Pokud dítko vytváří jakkoli hluk delší dobu a není možné ho na místě domluvou zklidnit, je třeba s ním opustit sál, aby nerušilo ostatní ženy. Stejně tak, dojde-li ke konfliktu mezi dětmi, je třeba s nimi opustit sál a dořešit si to s nimi vedle.
Lezoucí a chodící děti mohou být přítomny pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné, neruší koncentraci žen na cviky, nelezou na ostatní maminky a neohrožují jejich bezpečnost (nečekané skákání na záda, za krk apod.)
Jídlo a pití – pokud dítě jí, nebo pije, je nutné, aby bylo na místě u maminky a neroznášelo potraviny po sále. Pokud dojde k rozsypávání jídla nebo rozlití pití po podlaze, je třeba to ihned uklidit, aby nedošlo k dalšímu roznášení po sále a cvičení na drobcích.
Pomůcky – pokud je dítě na lekci, maminka hlídá, zda neokusuje a neničí pomůcky, které jsou na lekci využívány.

S přihlášením na kurz žena souhlasí s dodržováním pravidel. Dojde-li k opakovanému porušení, může být žena vyloučena z kurzu bez nároků na finanční náhradu.

Hlídání miminka:

Cena: 50,- Kč/lekce

Abychom mohli zajistit hlídání, prosíme o dodržování těchto pravidel:

  •     hlídání je nutno objednat předem alespoň 2 dny
  •     o zrušení hlídání dítěte nás informujte předem taktéž alespoň 2 dny
  •     poplatek 50,- Kč účtujeme vždy, když si hlídání objednáte, stejně tak, když v případě změny nezrušíte SMS včas, tj.den předem
  •     veškeré informace ohledně hlídání dětí volejte Martině Zelenákové, 776 695 105

Výběr počtu vstupů

Lektor: Vendula Trávníčková Tereza Humlíčková

Výběr termínů Odškrtnout vybrané

Březen 2019

Úterý 10,15 - 11,15h POKRAČUJÍCÍ ZAČÁTEČNÍCI (pro ženy, které absolvovaly vcelku min. 1 kurz ) (Tereza) Úterý 11,30 - 12,30 POKROČILÍ ( pro ženy, které absolvovaly min. 1 celý kurzy) (Tereza) Úterý 9 - 10h ZAČÁTEČNÍCI (pro zcela začínající ženy ) (Tereza) Sředa 9,45 - 10,45h POKROČILÍ ( pro ženy, které absolvovaly min. 2 po sobě jdoucí kurzy ) (Vendula) Středa 11 - 12h POKRAČUJÍCÍ ZAČÁTEČNÍCI ( pro ženy, které absolvovaly vcelku min. 1 kurz ) (Vendula) Středa 8,30 - 9,30h ZAČÁTEČNÍCI (pro zcela začínající ženy) (Vendula)
Posunout nahoru