Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s používáním cookies.

Montessori inspirace pro nastávající rodiče

Montessori inspirace pro nastávající rodiče

Snažíte se zodpovědně připravit na porod? V našem případě se již v prvních dnech po porodu ukázalo, že nám při tom všem chybělo víc kvalitních informací a pozornosti věnované následné péči o nově narozené dítě.

Proto se od té doby své „mezery“ snažíme doplnit velmi intenzivně a sbíráme, zvažujeme a třídíme informace z různých oblastí péče o nejmenší děti, včetně zkušeností z našeho rodičovství a rodičovství našich přátel a spřátelených rodin.

Rádi bychom se s Vámi, nastávajícími a čerstvými rodiči, podělili o inspiraci a odpovědi například na tyto otázky:

  • Jak uspokojovat potřeby dítěte (a přitom se nezbláznit ☺)?  ...aby získalo jistotu, že svět s námi je skvělé místo k životu
  • Jak hned od narození podpořit rozvoj pohybu, komunikace a inteligence dítěte?  …aby bylo spokojenější, zvídavější a později s námi rádo spolupracovalo
  • Jak pro miminko doma připravit podnětné a příjemné prostředí?  ...aneb co je to „připravené prostředí“ doma a jak pomáhá miminku i rodičům (nejne) v prvních seznamovacích týdnech
  • Jak se rozhodovat při vybírání věcí pro miminko? ...co je skutečně potřeba a lze najít varianty kvalitní a méně finančně náročné? Jak rozeznat, co je tlak konzumu, který navíc miminku výhody nepřináší?

Velkou část setkání však chceme věnovat právě Vašim otázkám a společnému sdílení, protože věříme, že nalezení vlastní cesty každého z nás je přínosem nejne nám rodičům a našim dětem, ale i cennou inspirací pro okolí☺.

Pokud přijdete s miminkem, budete moci využít připravené podnětné prostředí.

Setkáním vás bude provázet montessori pedagožka Tereza Hájková s partnerem Petrem Pabianem, vysokoškolským učitelem. Kromě montessori přístupu se zabývají komplexně rozvojem a péčí o děti od narození, kontaktním rodičovstvím, a podporou rodičů, kteří chtějí pečovat o své děti tak, aby mohly vyrůst v radostné a silné bytosti měnící naši společnost k lepšímu.

Výběr termínů Odškrtnout vybrané

3. termín

Cena kurzu

Lektor: Petr Pabian

Posunout nahoru