Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Laktační poradna

Laktační poradna

Nabízíme pomoc laktačního poradenství, když se kojení nedaří.

Kojení je ta nejpřirozenější věc, přesto se některé maminky potýkají s nemalými potížemi, když chtějí své miminko nasytit tím nejlepším – tj. mateřským mlékem. Ve většině případů, jak máme zkušenost, maminka problémy zvládne a je pak za svou, často nemalou, námahu odměněna pohodovým kojením a spokojeným miminkem.

Jestli se z nějakého důvodu kojení nedaří, jsme připraveny pomoci.

Téma kojení představuje pro nás, porodní asistentky, velice důležitou oblast. Je nejlepší, když žena dostane základní informace o kojení už v těhotenství.

Při kojení se mohou objevit zcela běžné potíže, jako hodně nalité prsy, retence (zadržení) mléka, bolestivé nebo vpáčené bradavky, atd. Informované maminky na ně mohou daleko rychleji správně zareagovat.

Dlouho přetrvávající problém totiž většinou graduje a když se taková žena konečně rozhodne vyhledat pomoc, náprava ji stojí mnohem více úsilí než v případě včasného řešení.

Proto pozor!  Volejte hned, jak se nějaký problém objeví. Někdy stačí pouze telefonická konzultace a vše je vyřešeno.

Většinou je potřeba pouze upravit techniku kojení. Když se totiž miminko dlouho kojí špatným způsobem, získává špatný návyk , který je potřeba „přeučit“, což nebývá vždy jednoduché.

Mateřské mléko je opravdu ta nejlepší strava pro kojence. Proto, pokud to jde, udělejte všechno, abyste své miminko prvních 6 měsíců kojily plně a pak, s další stravou, ideálně do 3 let věku dítěte. Každá maminka se však rozhoduje sama, jak dlouho bude kojit.

Cena:

  • návštěva doma 600,- Kč/hod. + 200Kč cestovné po Brně
  • návštěva doma mimo Brno 600,- Kč/hod. konzultace + 10Kč/km cestovné
  • konzultace v ambulanci porodní asistentky Bakalovo nábř. 600,- Kč/hod., 300Kč/ 30min.

Pro více informací volejte na telefonní číslo: 731 78 26 78 - Laďka Ryšavá, porodní asistentka.

Cena kurzu

Na tento kurz se v současné době není možné přihlásit online.
Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Posunout nahoru