Přeskočit na obsah

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie

O METODĚ:

Kraniosakrální terapie je velice jemná, neinvazivní metoda. Vychází z faktu, že lebeční kosti nejsou pevně srostlé, ale nacházejí se ve stálém, jemnému pohybu - kraniosakrálním rytmu. Tento rytmus je způsobený tvorbou a odtékáním mozkomíšního moku v lebce - craniu a tlakem mozkomíšního moku na lebeční kosti. Kraniosakrální rytmus se přenáší na celou CNS a dál do celého těla. Následkem psychického nebo fyzického zranění dochází v těle ke vzniku blokád, ke stagnaci kraniosakrálního rytmu, narušení harmonie a ke vzniku onemocnění.

Jemnými doteky nebo mírným tahem na určitých místech těla pomáhá terapeut uvolňovat fyzicky nebo psychicky vzniklé blokády a podporuje tělo, aby si cestu ke svému uzdravení našlo samo a pro něj nejpřirozenějším způsobem. Při kraniosakrální terapii dochází k uvolnění napětí v tkáních, redukci stresu a strachu.

Je velice vhodná jako doplnění lékařské péče.

VHODNÁ PRO:

  • děti kteréhokoli věku, je efektivní pro děti po náročných porodech
  • při potížích s otěhotněním a potížích v těhotenství
  • k uvolnění před i po porodu
  • při zpracovávání porodního traumatu
  • příprava těla před operacemi,  při pooperačních bolestech
  • při potížích s jizvami v těle

PRŮBĚH OŠETŘENÍ:

Před prvním ošetřením probíhá 1/2h pohovor pro zjištění psychických a fyzických potíží. Ošetření probíhá vleže na lůžku v pohodlném oblečení. Terapeut se klienta dotýká velice jemně na různých částech těla.  Klient může pociťovat teplo, chlad, brnění, houpání. Dostává se do stavu hluboké relaxace, kdy dochází k největšímu léčení. Den před terapií je vhodné zaměřit se na pitný režim, v den terapie nepít alkohol.

CENA:

  • 1.ošetření + konzultace - 1,5h...... 1300,-Kč
  • další terapie -  50min.....900,-Kč

Cena kurzu

Na tento kurz se v současné době není možné přihlásit online.
Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Posunout nahoru

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.